Kültür Araştırmaları Sempozyumları

Kültür Araştırmaları Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Kültür Araştırmaları Sempozyumu, Türkiye'de kültür araştırmalarına önemli katkılarda bulunmakta, bu alanda çalışan araştırmacıları buluşturmaktadır. Şimdiye kadar düzenlenen sempozyumlar şunlardır:

1. 2001 yılında Kemer'de Modernite ve Kültür sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildirilerden bir seçki Kültür ve Modernite başlığı ile yayımlanmıştır.

 

2. 2003 yılında Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi'yle ortaklaşa olarak Türk(iye) Kültürleri sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildirilerden bir seçki Türk(iye) Kültürleri başlığı ile yayımlanmıştır.

 

3. 2005 yılında İstanbul'da Koç Üniversitesi'yle ortaklaşa olarak Kimlik ve Kültür sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildirilerden bir seçki Kimlikler Lütfen başlığı ile yayımlanmıştır.

 

4. 2007 yılında Şile'de Işık Üniversitesi'yle ortaklaşa olarak İç/Dış/Göç ve Kültür sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildirilerden bir seçki yayıma hazırlanma aşamasındadır.

 

5. 2009 yılında Zonguldak'ta Karaelmas Üniversitesi'yle ortaklaşa Karaelmas 2009: Medya ve Kültür sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildiriler Medya ve Kültür başlığı ile yayımlanmıştır.

 

6. 2011 yılında İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi'yle ortaklaşa Mekan ve Kültür sempozyumu. Bu sempozyuma sunulan bildiriler Mekan ve Kültür başlığı ile yayımlanmıştır.

 

Kitaplar hakkında ayrıntılı bilgi için Kültür Araştırmaları Derneği'nin ağ sitesine bakınız.

  • Kobe 9 elite
  • Jordan Shoes
  • Jordan 6 retro